Loading...

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ СКЕЛЕЛАЗНОГО ЗАЛУ «SPACE»

Скеледром¹ – місце, пов’язане з підвищеною небезпекою. Ця інструкція ОБОВ’ЯЗКОВА до неухильного виконання ВСІМА особами, які перебувають на території скелелазного залу.

«SPACE» НЕ несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть бути викликані медичними протипоказаннями до занять скелелазінням у відвідувачів скелелазного залу. Тому, якщо у Вас є сумніви з приводу вашого здоров’я, ви повинні пройти медичний огляд і тільки потім приступити до занять скелелазінням. Всі відвідувачі зобов’язані ДО початку занять підтвердити, що не мають жодних протипоказань до занять скелелазінням. Факт придбання послуг «SPACE» по перебуванню (відвідуванню) на скеледромі є підтвердженням відсутності будь-яких протипоказань до спортивних занять.

Купуючи послуги «SPACE» Ви підтверджуєте:

– Своє ознайомлення і згоду з цією Інструкцією з техніки безпеки при занятті на скеледромі «SPACE» і приймаєте Правила відвідування скелелазного залу;

– Відсутність медичних протипоказань для занять спортом;

– Своє знаходження в здоровому розумі, здатність відповідати за свої дії і усвідомлювати їх наслідки для себе та третіх осіб;

– Відсутність в майбутньому претензій до «SPACE» в разі отримання збитку здоров’ю в результаті відвідування скелелазного залу.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. «SPACE» надає послуги фізичним та юридичним особам з надання в користування приміщення скелелазного залу, обладнання для скелелазіння, а в передбачених цими Правилами випадках послуги з проведення індивідуальних та групових занять з тренером.

1.2. Ці Правила визначають умови договору, що укладається з відвідувачем скеледрому «SPACE» і є стандартною формою, яка не підлягає зміні за угодою сторін.

1.3. Договір між відвідувачем і скеледромом «SPACE» вступає в силу шляхом придбання відвідувачем Клубної картки, Абонементу або одноразового відвідування.

1.4. Кількість і склад наданих послуг, як основних, так і додаткових (оренда обладнання і (або) спорядження, індивідуальні заняття з тренером) надаються відповідно до прейскуранта, що встановлює ціни на основні та додаткові послуги.

1.5. Відвідувач залу зобов’язаний на вимогу представника скеледрому «SPACE» пред’явити паспорт громадянина або інший документ, який містить відомості про вік відвідувача.

1.6. Особи, які не досягли 18-річного віку, допускаються до занять на скеледромі при пред’явленні копії Свідоцтва про народження, письмової згоди одного з батьків на відвідування скеледрому «SPACE» і в супроводі повнолітньої особи (осіб). Знаходження дітей на скеледромі дозволяється ТІЛЬКИ для проведення спортивних занять у супроводі тренера або відповідальної особи! Знаходження на скеледромі дітей до 4 років ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ, це небезпечно для них, а також для інших відвідувачів!

1.7. Скеледром «SPACE» гарантує безпеку послуг, що надаються лише за умови неухильного і безумовного дотримання відвідувачем Правил відвідування залу, Інструкції з техніки безпеки, а також вказівок і вимог чергового інструктора.

1.8. Скеледром «SPACE» гарантує безпеку надаваних послуг і несе відповідальність за якість наданих послуг тільки при використанні обладнання та спорядження, яке є власністю скеледрому «SPACE».

2. ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ СКЕЛЕЛАЗНОГО ЗАЛУ.

2.1 Перед початком занять ознайомитися і неухильно дотримуватися цих Правил відвідування та Інструкції з техніки безпеки.

2.2 Перед початком занять всі відвідувачі зобов’язані сплатити відвідування скелелазного залу, інші необхідні послуги (прокат спорядження, послуги тренера або інструктора і т.д.), або пред’явити абонемент на право відвідування скелелазного залу на стійці адміністратора.

2.3 При першому відвідуванні скелелазного залу відвідувач зобов’язаний заповнити форму відповідальності №1 і завірити своїм власноруч поставленим підписом на стійці адміністратора (при відвідуванні скелелазного тренажеру особою, яка не досягла 18-річного віку, підпис ставить також супроводжуюча його особа, що має на це право при пред’явленні відповідного документа).

2.4 Скелелазний зал можуть відвідувати особи, які досягли 18-річного віку, які не мають медичних протипоказань для занять спортом. Особи, які не досягли 18-річного віку, можуть відвідувати скелелазний зал у супроводі відповідальної за них особи при пред’явленні відповідних документів, зазначених у п.1.6. Правил.

2.5 Не допускається відвідування скелелазного залу особами, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, під впливом інших сильнодіючих або лікарських препаратів, вживання яких обмежує або знижує увагу, зір, реакцію, а також здатність контролювати свої дії і усвідомлювати їх наслідки для себе і оточуючих.

2.6 Адміністрація залу, а також черговий інструктор мають право відмовити у відвідуванні залу або видалити з приміщення залу будь-яку особу, щодо якої є будь-які підстави припускати, що зазначена особа перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння або під впливом препаратів, зазначених у п. 2.5. цих правил.

2.7 При видаленні з приміщення залу особи з підстав, передбачених п.1.6. цих Правил, грошові кошти, сплачені за квиток, відвідувачеві не повертаються.

2.8 На території скелелазного залу ЗАБОРОНЕНО розпивання спиртних напоїв, вживання наркотичних та інших сильнодіючих речовин, куріння. Виключенням є зона бару, де допускається вживання алкогольних напоїв, які були куплені у SPACE-кафе. Приносити з собою спиртні напої, наркотичні та інші сильнодіючі речовини ЗАБОРОНЕНО.

2.9 Всі відвідувачі зобов’язані дотримуватися чистоти і порядку, дбайливо ставитися до обладнання та майна скелелазного залу, спорядження. Забороняється залишати сміття і сторонні предмети на території скеледрому, проходити на територію скеледрому без змінного взуття або бахіл.

2.10 На території скеледрома «SPACE» прийнято поважати інтереси оточуючих, спілкуватися ввічливо, не допускати нецензурних висловів та вчинків, які могли б якимось чином образити відвідувачів і співробітників скелелазного залу.

2.11 Забороняється перебування в скельних туфлях поза територією скеледрому.

2.12 Категорично забороняється залишати сторонні предмети на поверхні страхувального мату.

2.13 Забороняється користуватися боулдерінговими (2) трасами (3) з одягненим мішечком для магнезії.

2.14 Забороняється лазити босоніж.

2.15 Відвідувачі зобов’язані дотримуватися загальноприйнятих норм гігієни.

2.16 Забороняється самостійно міняти розташування зачіпок (4) на скеледромі.

2.17 Забуті речі зберігаються у приміщенні скелелазного залу протягом 30 (тридцяти) днів і можуть бути повернуті власнику на стійці адміністратора при пред’явленні доказів про право володіння забутою річчю.

2.18 Скеледром «SPACE» не несе відповідальності за збереження особистого майна відвідувачів скелелазного залу.

2.19 Співробітники скеледрому «SPACE» вправі відмовити у відвідуванні скелелазного залу будь-якій особі без пояснення причин.

2.20 У разі недотримання відвідувачем Правил відвідування скелелазного залу і порушення Інструкції з техніки безпеки при знаходженні на скеледромі співробітники скеледрому «SPACE» мають право видалити його з території скелелазного залу без відшкодування вартості оплачених послуг.

2.21 Всі відвідувачі, що знаходяться на території скеледрому «SPACE» зобов’язані неухильно підкорятися будь-яким вимогам і вказівкам чергового інструктора, що стосуються поведінки на території залу, використання обладнання та спорядження.

2.22 Забороняється заносити будь-які напої та їжу на страхувальний мат, а також заходити на його поверхню мату босоніж. Допускається знаходження на страхувальному маті у скельних туфлях або у змінному спортивному взутті без підборів.

3. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ НА СКЕЛЕДРОМІ

3.1 Скалодром «SPACE» надає зал для проведення тренувань і не несе відповідальність за неправильні або помилкові дії осіб, що на ньому займаються.

3.2 До занять на скеледромі допускаються особи, які пройшли інструктаж з техніки безпеки і підтвердили це своїм власним підписом у формі відповідальності №1.

Особи, які не досягли 18-річного віку можуть відвідувати скалодром в супроводі відповідальних за них осіб при пред’явленні відповідних документів. При цьому особа, що супроводжує, несе відповідальність за дії, життя і здоров’я супроводжуваного неповнолітнього, про що свідчить відповідний підпис у формі відповідальності №1. У разі придбання послуг інструктора (пробний підйом, вступне заняття, страхування інструктором і т.п.) інструктор несе відповідальність тільки в рамках своїх дій, а саме, за здійснення страховки належним чином. У всьому іншому (стан здоров’я, адекватність поведінки і дій, виконання вказівок інструктора і т.п.) відповідальність лежить на осоі, що супроводжує. Особи, які не досягли 18-річного віку, допускаються до занять тільки після того, як супроводжуюча повнолітня особа ознайомиться з цими Правилами та технікою безпеки і поставить підпис з формулюванням: «Я, (ПІБ) несу відповідальність за дії, життя і здоров’я (ПІБ неповнолітньої особи повністю)» у формі відповідальності №1.

Знаходження дітей на скеледромі дозволяється ТІЛЬКИ для проведення спортивних занять у супроводі тренера або відповідальної особи! Знаходження на скеледромі дітей до 4 років ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ, це небезпечно для них, а також для інших відвідувачів!

Підпис відвідувача в формі відповідальності №1 є підтвердженням прийняття на себе всієї повноти відповідальності за будь-які свої дії, вчинені на території скеледрома «SPACE»

3.3 Категорично заборонено перебування на скеледромі осіб, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, під впливом інших сильнодіючих або лікарських препаратів, вживання яких обмежує здатність контролювати свої дії.

3.4 Лазити на скеледромі можливо тільки при забезпеченні страховки (5) (гімнастичної (6) при лазінні на болдерінгових площинах), верхньої (7) (виключно на площинах, призначених для цього та обладнаних відповідними точками страховки (8), нижньої (9) (на площинах, обладнаних проміжними точками страховки).

3.5 Проведення занять на скеледромі дозволяється тільки з використанням повністю справного спеціального спорядження (страхувального пристрою, системи (10), мотузки, карабінів (11), відтяжок (12)), що відповідає необхідним вимогам безпеки (ГОСТ, UIAA, CE) і використовуваному відповідно до рекомендацій фірм-виробників.

Інструктор має право не допустити використання на скеледромі непридатного для здійснення страховки спорядження. У разі використання відвідувачами власного страхувального обладнання, що становить потенційну небезпеку для власників і оточуючих, скалодром «SPACE» не несе відповідальності за можливі наслідки його використання.

3.6 Перебувати на скеледромі дозволяється тільки в присутності на території скеледрому «SPACE» чергового інструктора і чергового адміністратора.

3.7 У разі виникнення будь-яких питань, невпевненості, сумнівів у правильності здійснюваних дій відвідувач зобов’язаний звернутися за роз’ясненням до чергового інструктора і продовжити заняття на скеледромі виключно після настання повної ясності в питаннях, порядку своїх дій, які викликали сумніви.

3.8 Відвідувачі зобов’язані неухильно виконувати вимоги співробітників скеледрому «SPACE», що стосуються питань перебування і занять на території скеледрому.

3.9 При знаходженні на скеледромі заборонено:

– Сидіти на матах (13) під стінами скеледрому, тим самим заважаючи оточуючим займатися і створюючи додаткову загрозу своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих;

– Знаходитися один під одним під час лазіння;

– Братися руками і наступати на страхувальні шлямбури;

– Залазити за конструкцію скеледрому;

– Лазити з кільцями на пальцях та іншими прикрасами, які могли б зачепитися за елементи скеледрому, спорядження, створити передумови до нещасного випадку, нанести травму відвідувачеві і оточуючим;

– Лазити і здійснювати страховку з довгим розпущеним волоссям;

– Лазити зі спорядженням та іншими речами, які при підйомі на стіну могли б впасти вниз;

– Наступати на планки кампус-борда (14) ногами;

– Будь-яким чином відволікатися при здійсненні будь-якого виду страховки. Пам’ятайте, що від Ваших дій залежить здоров’я і життя людини, яка довірила Вам себе страхувати!

3.10 При лазінні з гімнастичною страховкою:

– Заборонено підніматися вище 4 метрів за рівнем рук від верхньої поверхні страхувального мату;

– Категорично заборонено зістрибувати з трас на страхувальний мат, спуск з трас здійснюється тільки лазінням;

– При проходженні трас завжди бути готовим до згуртування в разі зриву;

– У разі непередбаченого сходу з траси (зриву) відвідувач зобов’язаний голосом (криком) попередити оточуючих про зрив. При падінні на страхувальний мат, з метою уникнення заподіяння собі травм необхідно групуватися (не виставляти прямі руки, не падати на лікоть, здійснити амортизацію напівзігнутими напруженими ногами або шкереберть). У випадку, якщо Ви не впевнені у своїх навичках здійснення безпечного сходження з траси, обов’язково зверніться до співробітника скеледрому за додатковою консультацією;

– Перед стартом на трасі попередьте оточуючих про свій намір лізти, переконайтеся, що оточуючі зрозуміли, де Ви будете лізти, переконайтеся, що Ваш старт і подальший рух не створює перешкод і не загрожує (у тому числі в разі непередбаченого зриву з траси) іншим відвідувачам , як тим, що лазять , так і тим, що перебувають внизу, попросіть свого напарника або кого-небудь з відвідувачів скеледрому підстрахувати себе, переконавшись в його (її) компетентності здійснити гімнастичну страховку;

– Заборонено навмисно здійснювати небезпечне для свого здоров’я і здоров’я оточуючих осіб стрибки зі скеледрому на страхувальний мат;

– Не здійснювати лазіння з гімнастичною страховкою з одягненою системою, особливо якщо збоку пристебнуті страхувальний пристрій або карабін;

– Не придумувати і не здійснювати лазіння скелелазних трас, які становлять небезпеку, як для самих себе, так і для інших відвідувачів;

– Не розташовувати переносні мати таким чином, при якому вони можуть стати причиною травм, як особистого характеру, так і інших осіб, що займаються;

– Здійснення «гімнастичної» страховки і лазіння з «гімнастичною» страховкою має здійснюватися виключно при володінні відповідними навичками, після проходження навчання та відпрацювання отриманих знань під наглядом компетентних осіб. Відповідальність за отримання, володіння і правильне застосування зазначених навичок лежить на відвідувачах.

3.11 При лазінні з верхньою страховкою:

– Забороняється відхилятися від лінії маршруту щоб уникнути «маятника»;

– Забороняється використання на маршруті мотузки, не передбаченої для проходження даного маршруту;

– В якості страхувального вузла дозволяється використовувати тільки вузол «вісімка» (15);

– Страхувальна мотузка повинна бути прикріплена до системи скелелазу тільки страхувальним вузлом «вісімка», суворо заборонено використання карабінів як посередника прикріплення вузла “вісімка” і системою скелелаза.

– Скелелаз і страхуюча його особа зобов’язані стежити за правильним здійсненням страховки, не допускати провиса мотузки, чіпляння мотузки за конструкцію скеледрому, зачепи чи інші елементи конструкції;

– Особі що страхує, забороняється видавати (16) мотузку через спусковий механізм (17) з великою швидкістю;

– Особа що страхує зобов’язана стежити за тим, щоб його партнер не був спущений на людей що знаходяться внизу;

– Здійснення «верхньої» страховки і лазіння з «верхньою» страховкою має здійснюватися виключно при володінні відповідними навичками, після проходження навчання та відпрацювання отриманих знань під наглядом компетентних осіб. Відповідальність за отримання, володіння і правильне застосування зазначених навичок лежить на відвідувачах.

3.12 При лазінні з нижньою страховкою:

– Прив’язуватися до страхувальної мотузки тільки вузлом «вісімка»;

– Обов’язково «провішування» в першу відтяжку;

– Заборонено пропускати шлямбури без провішування;

– До «провішування» в першу відтяжку повинна здійснюватися гімнастична страховка;

– Скелелаз зобов’язаний простежити за тим, щоб використовуване ним спорядження не падало вниз.

3.13 Скеледром і його співробітники не несуть відповідальності за нещасні випадки, які можуть мати місце в результаті страховки Вас третіми особами. Зайвий раз переконайтесь в компетентності того, кому довіряєте власні життя і здоров’я, або зверніться за допомогою з даного питання до чергового інструктору.

4. ЕТИКЕТ

Команда «SPACE» прагне, щоб усі користувачі (і досвідчені скелелази, і новачки) Відчували себе комфортно у нашому залі. Тому нами вітаються и заохочуються повага й увага кожного користувача залу до інших відвідувачів. З нашого боку буде правильно:

– Допомагати недосвідченим Відвідувачам та здійснювати контроль за ними. У разі необхідності пояснювати їм правила техніки безпеки лазання.

– Поважати зону лазання своїх товаришів, не перешкоджати та жодним чином не заважати користуватись боулдерінгом.

– Дати можливість скористатися конкретною трасою іншім, у разі, якщо за 2-3 СПРОБИ вам не вдається пролізти проблемних перехопленнь, а крім вас є претенденти на цю трасу. Поступившись Наступному користувачеві, ви отримаєте можливість перепочити і поспостерігати за його діями. Це допоможе вам проаналізувати свої помилки, знайти Правильний вихід и впоратися з задачею.

ТЕРМІНИ, УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

1 – Скеледром – штучна споруда та прилегла до нього територія, що імітує рельєф скелі (тренажер для скелелазіння).

2 – Боулдерінг – вид скелелазіння – серія коротких (5-8 перехоплень) гранично складних трас. Назва походить від англійського «boulder» (валун), bouldering – лазіння по валунах.

3 – Траса – Частина поверхні скелелазного стенду, позначена (кольором зачіпок або кольоровими мітками) для лазіння по певному маршруту, називається трасою.

4 – Зачіпка – спортивний снаряд для скелелазіння у вигляді штучно створеного каменю різного розміру та форми, що представляє собою в сукупності імітацію природного рельєфу. Використовуючи зачепи різної форми із закріпленням їх на різній відстані один від одного формують трасу для скелелазіння на штучному рельєфі. Зачіпки кріпляться до щитів, з яких споруджується скалодром, за допомогою болтів.

5 – Страховка (в скелелазінні) – система заходів для запобігання нещасних випадків під час зриву спортсмена з траси. У всіх видах страховки з використанням мотузки використовується вузол «вісімка».

6 – Гімнастична страховка в боулдерінгу Гімнастична страховка – найпростіший спосіб страхування, при якому особа страхує руками і власним тілом напарника, який стоїть під ним. Особа що страхує повинна бути уважна і при зриві спортсмена забезпечити плавне приземлення, якщо можливо, на ноги.

7 – Верхня страховка – спосіб здійснення страховки, при якому, точки страховки знаходяться вище учасника. Мотузка проходить через ці точки і спускається до учасника. У процесі лазіння він рухається вгору або вниз, а людина, що здійснює страховку, витягує («вибирає») зайву мотузку або «видає» її. Таким чином, у разі зриву, учасник повисає на мотузці трохи нижче того місця, до якого він зміг піднятися або спуститися. Навантаження при ривку і ризик отримати травму є при цьому мінімальним.

8 – Точки страховки – на штучному рельєфі (скеледромі) є частиною конструкції скеледрому і являють собою вушка-шлямбура для карабінів.

9 – Нижня страховка – спосіб здійснення страховки, при якому точки страховки розташовані уздовж всього маршруту. Один з кінців мотузки прив’язаний до учасника, а особа що страхує тримає в руках ділянку мотузки в декількох метрах від нього. У процесі лазіння учасник провішує («продягає») мотузку в карабін на тій точці, до якої піднімається або (або виймає мотузку підчас спуску). Особа, що страхує, при цьому поступово «видає» або «вибирає» мотузку. Таким чином, у разі зриву учасник повисає недалеко від тієї точки страховки, до якої він зміг піднятися або спуститися.

10 – Страхувальна система – елемент скелелазного та альпіністського спорядження, складається з з’єднаних між собою пояса і ножних обхватів, який скелелаз одягає на себе, і до якого прив’язується за допомогою вузла «вісімка». Страхувальна система служить для розподілу зусилля при ривку мотузки внаслідок зриву (падіння) на велику площу і запобігання травмування скелелаза. Індивідуальні страхувальні системи, що використовуються в альпінізмі, гірському туризмі та скелелазінні, повинні відповідати вимогам UIAA.

11 – Карабін – сполучна ланка між двома предметами які мають петлі. Карабін має форму скоби з пружинною засувкою. Муфтованні карабіни оснащені спеціальною муфтою, що не дає їм мимовільно відкриватися.

12 – Відтяжка – петля з міцної капронової стрічки різної довжини з прикріпленими карабінами по кінцях. У скелелазінні застосовується для підготовки трас в лазінні на складність з нижньою страховкою. Один з карабінів провішується в шлямбур, а в другий протягається мотузка.

13 – Мат – У спорті – м’який настил, що оберігає від ударів при падінні зі снарядів або при стрибках.

14 – Кампус-борд – це тренажер для пальців (лист фанери з дерев’яними планками різної ширини), що дозволяє відпрацьовувати динамічні рухи, точність і силу хвата. Фанера закріплена під кутом 15-20 градусів до стіни.

15 – Вузол вісімка (фламандська петля) – застосовувана в альпінізмі та скелелазінні. Вісімка не вимагає контрольного вузла на кінці і використовується для прив’язки скелелаза.

16 – «Протравлювати» мотузку – здійснювати спуск на великій швидкості.

17 – Спусковий пристрій – спеціальне страхувальне пристосування для роботи з мотузкою. (Вісімка, стакан, грі-грі1, грі-грі2 і т.д.)